Seviyeli Sohbet Kuralları

eSinti     13-09-20     Chat Odaları, Genel     Seviyeli Sohbet Kuralları     333 Defa Okundu

Merhabalar sevgili Fixchat.org ailem.Sohbet insanı rahatlatan en güzel terapidir,sohbet ederek acılarımızı bir nebze de olsa azaltabilir,sevinçlerimizi arttırabiliriz,fakat hayatın her detayında olduğu gibi sohbet etmeninde kuralları vardır.Özellikle sosyal paylaşım siteleri olan Facebook İnstagram ve İrc kanallarında bu kuralların uygulanması hem kendinizi daha iyi tanıtmaya hemde uzun soluklu arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı olur.

Bugünki konumuz olan seviyeli sohbet kurallarında İrc sohbetlerini ele alacağız,her ne kadar kurallar genellikle aynı olsada İrc Sohbetlerinde karşımızdaki sesimizden veya mimiklerimizden haberdar olmadıkları için bazı konularda yanlış anlaşılmamak adına biraz daha dikkatli olmalıyız.

Bir sohbete girdiğimiz de selamla başlarız bu kaçınılmaz kuraldır,kelime anlamı olarak selamet sulh afiyet huzur olan bu kelam karşımızdakine verdiğimiz önemi yansıtır.

Genellikle selamdan sonra size kim olduğunuz nereden geldiğiniz veya kimin size tavsiye ettiği gibi sorular gelecektir;Bu sorulara kibarca cevap verip kendinizi olduğunuz gibi tanıymaya özen göstermeniz gerekir.Unutmayınız ki olduğunuzdan farklı bir şekilde kendinizi tanıtırsanız uzun dostluklar edinemezsiniz.Bir kere söylenilen yalan maalesef devamını getireceği için genel bir tabir olan sanal sohbet olayını asla geçemez yalanlar içinde boğuşursunuz.

İrc ortamında özellikle yeni bir yere girdiğinizde konuşmaya başlamadan önce sohbeti takip etmek gerekir. Çünkü konu dışında yapmış olacağınız bir sohbet hem tepki almanızı sağlayabilir,hemde yapılan sohbete saygısızlık olur.Sohbetin sizinde dahil olabileceğiniz bir yerinde sizde sohbete katkıda bulunmuş ve kendinizi kabullendirmiş olursunuz.

Chat sohbet odaları genel sohbetin dışında özel de sohbet edebileceğiniz bir ortamdır.Seviyeli sohbet kurallarından bir tanesi de hiç tanımadığınız genelde sohbetinizin olmadığı birine gidip isim cinsiyet yaş gibi özel soruları sormamak tır. Genelde başlayan arkadaşlıklar illaki özele yansır bu tarz sorular için önce karşımızdakinin mizacını az da olsa bilmek gerekir.

Seviyeli sohbet kurallarından biride karşımızdakini dinlemek ve onun sözünün bitmesini beklemektir.

Empati de bu kurallardan bir tanesidir.Yaşanan olaylarda ben olsaydım ne yapardım tepkim ne olurdu dersek daha anlayışlı bir sohbet akışı gerçekleşir.

En önemli kurallardan bir tanesi de vedadır asla kırıcı sözlerle veya selamsız olarak çıkmamaya çalışın ki geri dönme ihtimaliniz olduğunu unutmayın.Çünkü uğurlandığınız gibi karşılanırsınız..

Tabiki dile getirilmesi gereken bir çok kural var ama ana unsur olarak gördüğüm temel kuralları sizlerle paylaşmak istedim.Sizlerde benim unutmuş olduğum veya sizin için önemli olan kuralları yorumda paylasabilirsiniz.

Fixchat.org ailesinin bir bireyi olarak hoş sohbetler dilerim..

 

 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş zamanlarını daha eğlenceli şekilde değerlendirmesi ve arkadaşlıklar kurması için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 FixChat.Org - Tüm hakları saklıdır.