Aloe Vera Bitkisinin Faydaları

eSinti     01-09-20     Sağlık     Aloe Vera Bitkisinin Faydaları     212 Defa Okundu

Yüz yıllar öncesinde antik Mısır’da Ölümsüzlük bitkisi olarak adlandırılan Aloe Vera bitkisi son zamanlarda ülkemizde de adından çok söz edilen sağlık bitkileri arasına girdi.Zambakgillerden olan Aloe vera ülkemizde Sarısabır ismiyle de bilinmektedir.

Güzellik ve Tıbbi sektörde adından çok söz ettiren Aloe Vera antibakteriyal özelliğe sahiptir.İçerisinde A C ve E vitaminleri ,folik asit, B1, B2, B3, B6, B12 ve ayrıca kalsiyum, magnezyum, çinko, krom, selenyum, demir ve potasyum vardır.

Yenerek ve cilde sürülerek kullanılabilen Aloe Vera yenilerek tüketilirse sindirim,boşaltım ve sinir sistemine faydalıdır.Böbrek fonksiyonlarının sağlıklı çalışmasına destek olur,karaciğerin temizlenmesinde faydalıdır,sivilce oluşumunu engeller ve oluşan sivilcelerin tedavisinde etkilidir.

Kolon kanseri riskini azaltır.Bağırsak hastalıklarında tedavi amaçlı kullanılır.Bağırsak mantarlarını giderir.Bağırsak mantarlarını giderir.Metabolizmayı hızlandırır.

Güneş ışınlarının cilde yapmış olduğu zararları giderir.Kırışık önleyicidir.Kabızlığa iyi gelir.

Böcek sokmalarında da Aloe Vera bitkisi önemli derecede etki gösterir.Elma ile beraber kullanıldığında müshil görevi görür.

Yatıştırıcı etkisi olan Aloe Vera depresyona bağlı hastalıkların tedavisine de iyi gelir.Diş ve diş eti tedavisinde de kullanılır.

Süper güç diye adlandırabileceğimiz Aloe Vera bitkisi yetiştirilmesi ve ulaşımı basit olan bir bitkidir.

FixChat.Org olarak huzurunuz,neşeniz dışında sağlığınız da tabiki bizler için çok önemli olduğu için sağlık konusuna elimizden geldiğince güvenilir yerlerden arastırılarak yer vermeye çalışıyoruz.Öğrenmek istediğiniz sağlık problemleri veya konuları FixChat.Org adresinden Sohbet giriş kısmına tıklayarak yöneticilerimize bildirebilirsiniz,en kıssa zamanda sizler için araştırılacaktır.Ayrıca Sohbet kanallarımızdaki arkadaşlarımız da paylaşıp fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Dostluğun ve samimiyetin adresi olarak biz sizlerle var olmaktan mutluyuz,ve yeni arkadaşlarımızın katılmasıyla mutluluğumuz ve ailemiz her geçen gün büyümektedir.Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Sağlıkla Kalınız..

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş zamanlarını daha eğlenceli şekilde değerlendirmesi ve arkadaşlıklar kurması için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 FixChat.Org - Tüm hakları saklıdır.